Sukces w przyciąganiu?

Posted on Updated on

any_old_way_Wallpaper_by_P0RG

Każdy czegoś pragnie. Dla jednej osoby będzie to nowa bluzka, dla innej miłość życia. Wszystkie te marzenia są priorytetowe. W takim momencie staramy się, wizualizować, chodzić cały dzień pozytywnie nakręconym, afirmować taką rzeczywistość jaką chcielibyśmy mieć. Jest to pozytywne, bo poprzez to stajemy się lepszymi ludźmi, ale cały czas nie mamy efektów. Wizualizujemy już pół roku, a tutaj dalej jest jak było. Ktoś z kręgu zainteresowanych powie, coś robisz źle, wysyłasz więcej negatywnych wibracji, zbyt bardzo pragniesz, i tak dalej. Każdy ma trochę racji, ale nikt nie ma na potwierdzenie tego dowodów. Skoro istnieje teoria, że każdy z nas emituje jakiś rodzaj wibracji, to dlaczego mamy nagle przestać to wizualizować, bo za dużo. Podobnie sprawa wygląda kiedy, ktoś mówi, że za mało zmysłów, a w szczególności emocji jest zaangażowanych w proces kreacji. Jestem pewien, że każdy doświadczył kiedyś zjawiska jak jakaś myśl dosłownie przemknęła się przez jego głowę, zniknęła i po często bardzo krótkim czasie zrealizowała się w rzeczywistym świecie. Emocje tutaj czasem są, ale częściej nie, ktoś może się doszukiwać słynnego zjawiska „odpuszczania”, ale o tym pisałem ciut wyżej. To jednak pozwala nam zauważyć, że proces ten może być maksymalnie prosty i łatwy. Bez zbędnych rytuałów z tym związanych.

Moim zdaniem główną przyczyną dlaczego część wizualizacji realizuje się w ciągu 15 sekund, a część po bardzo długim czasie, albo wcale jest to co mamy w środku. Kiedy zaczniemy odkrywać poszczególne opory, albo błędne założenia, okaże się że jest ich coraz więcej i więcej. Jednak nie ma się co przerażać. Po prostu to co dotychczas siedziało wewnątrz naszego umysłu, teraz wychodzi na wierzch, by ukazać się naszej świadomości. Kiedy sam zacząłem nad tym pracować, byłem i nadal jestem (trzeba dodać, że ta praca musi być ciągła. Tak jak w ogrodzie, jak przestaniesz dbać o niego to porośnie Ci chwastami i wdadzą się szkodniki) zaskoczony tym co odkrywam. Pewne kwestie, które wydawały mi się oczywiste były tak złożone, że dopiero wtedy uświadomiłem sobie dlaczego nie ma tego co wizualizuje.

Dla każdego kto chciałby spróbować poznać swoje przekonania, nawet te nieświadome, polecam ćwiczenie ze skojarzeniami. Chcesz być bogaty/a. Bogactwo – pierwsze co Ci się kojarzy to luksus, radość z pieniędzy czy może nieuczciwe interesy i gardzenie ludźmi. Postąp tak ze wszystkimi słowami kluczowymi nad którymi wizualizujesz. Wypisz wszystkie skojarzenia, które przychodzą na myśl w momencie pracy z danym słowem. Im więcej napiszesz, tym głębiej będziesz penetrować swoje schematy myślowe. W końcu trafisz na główny powód, który sprawił, że o czymś myślisz tak, a nie inaczej. Wymaga to troszkę pracy, ale za to łatwiej realizować swoje marzenia, kiedy wiemy na jakim fundamencie budujemy.

Jakie jeszcze znasz ciekawe ćwiczenia? Napisz w komentarzu

Reklamy

2 thoughts on “Sukces w przyciąganiu?

  Agnieszka said:
  18/11/2013 o 20:25

  Hej,

  trafilam przypadkiem na twoj blog i mi sie spodobal.
  Jesli chodzi o wizualizacje to co sadzisz o systemie uniewrsalnego klucza-Charlesa F.Hannel? slyszales o tym?

   Defortis responded:
   19/11/2013 o 20:09

   Witaj Agnieszko,

   Czytałem o tym choć, nie ukrywam, że już jakiś czas temu i wszystkiego dokładnie nie pamiętam. Jednak chcę zwrócić uwagę, że to jest tylko i wyłącznie narzędzie. I tylko od Ciebie zależy w jakim stopniu je wykorzystasz. Jeśli ten system przemawia do Ciebie i czujesz, że możesz dzięki niemu coś zrealizować to nie widzę przeszkód, by nie skorzystać. Jednak jeśli po jakimś czasie, działanie nie przynosi skutku, a Ty czujesz się gorzej to trzeba się zastanowić czy, aby na pewno dalej podążać tym nurtem. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem czy poprzez komentarze czy email 🙂
   Pozdrawiam i cieszę się, że napisałaś

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s