Łatwo zrezygnować z marzeń

Posted on Updated on

sukcesCzy zastanawiałeś/aś się czasem co sprawia, że ludzie rezygnują ze swoich marzeń. Dlaczego dawniejszy dwudziestolatek pełen marzeń i wiary w lepsze jutro dzisiaj jest trzydziesto-, czterdziesto-, sześćdziesięcio- i więcej latkiem, który czerpie tylko resztki życia? Poprzestaje na tym wszystkim co już ma, nawet jeśli nie jest to zbieżne z jego dawniejszymi marzeniami. Nie tak dawno, w telewizji przedstawiali starszą panią(około 90 lat), która  w dzień swoich urodzin wykonała skok ze spadochronem. Oczywiście cały skok odbył się z pomocą drugiej doświadczonej osoby i wszystko zakończyło się szczęśliwie. Takie sceny są naprawdę wspaniałym przykładem tego, że bez względu na wiek, czy okoliczności można realizować swoje pragnienia. Przecież równie dobrze ta pani mogła sobie usiąść przed telewizorem i przełączać z kanału na kanał w poszukiwaniu coraz to nowszych seriali. Mogła, a nawet na pewno tak robiła, jednak nie przestała marzyć o tym skoku i kiedy nadarzyła się okazja po prostu bez lęku podjęła się tego i zrobiła to. Pomijając już tutaj kwestie wieku, ryzyka i tego, że akcja działa się poza granicami Polski.

Tylko nieliczni nie rezygnują ze swoich marzeń. Jest to naprawdę smutne. Kiedy tak spojrzeć na człowieka  z perspektywy czasu. Jednak każdy za swoje życie odpowiada i jeśli Ty nie zaczniesz go realizować po swojemu , to ktoś zrealizuje Ci je tak, że raczej zadowolony/a nie będziesz.

Na koniec drobna rada, bo ktoś może powiedzieć, że „moim marzeniem jest pilotować samolot, a mam już wiek jaki mam i kompletnie nie znam się na samolotach”. Bez względu na powody, które podałeś przeciw temu marzeniu, zacznij się tym interesować. Czytaj książki, artykuły, oglądaj filmy, poznaj firmy produkujące poszczególne części do samolotów oraz różne modele i ich typy. Być może okaże się że bardziej zafascynuję Cię  historia lotnictwa, albo kolekcjonowanie modeli, niż latanie. Jednak, jeśli nadal będziesz chciał latać, to bądź aktywny na różnych forach dyskusyjnych poświęconych lotnictwu, być może będzie jakiś konkurs, albo za drobną odpłatnością możliwość wzięcia sterów w swoje ręce. Zainteresuj się swoim szczęściem, a ono zainteresuję się Tobą.

Jakie są powody rezygnacji z marzeń w sytuacjach, które na co dzień obserwujesz?

Reklamy

3 thoughts on “Łatwo zrezygnować z marzeń

  Wykorzystywacz said:
  20/04/2013 o 19:02

  Moim zdaniem ludzie nie są przygotowani na to, co ich czeka po drodze do spełnienia swojego marzenia. Myślą, że wszystko pójdzie gładko, a niestety nie zawsze tak jest. Przykładowo – marzeniem jakiejś uzależnionej osoby jest wyjście z bagna, w które wtopiło. Osoby, które naprawdę tego chcą, w końcu to zrobią, bo wiedzą, że będzie trudno. Z kolei osoby, ze słomianym zapałem szybko zaczną, a gdy pojawi się mała przeszkoda zrezygnują.

  Świetny wpis, będę tutaj częściej zaglądał 😉
  Pozdrawiam

   Defortis responded:
   20/04/2013 o 20:07

   Odnośnie tych uzależnień to jest ciekawe zjawisko, które zaobserwowałem u osób rzucających palenie, no właśnie rzucających. Większość, tych osób koncentruje się na tym jak rzucać, i koniec końców porzucają to palenie przez kilka lat, albo wcale. Prawdziwa siła jest w celach, które pomijają obecność papierosa, czyli „jak żyć zdrowiej”, zamiast „jak przestać palić”. To akurat taki przykład, ale można odnieść do wszystkiego.
   Dziękuję za komentarz i również pozdrawiam.

  milagros87 said:
  21/04/2013 o 11:09

  Pieknie napisane ,podoba mi się stwierdzenie „Zainteresuj się swoim szczęściem, a ono zainteresuję się Tobą.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s