Miej śmiałe marzenia

Posted on

smiale-marzeniaDlaczego miał(a)byś ich nie mieć? Kto i kiedy nakazał Ci mieć marzenia, które tak naprawdę nie są twoimi marzeniami? Im bardziej śmiałe pragnienie tym większa negatywna reakcja osoby, której to mówisz. Dlatego też najodpowiedniejszym rozwiązaniem wydaję się nie mówić o swoich marzeniach na głos. Takie śmiałe marzenia są podstawą wielkich sukcesów. Gdyby nie one, dzisiaj siedzielibyśmy w jaskini, grając w kamyki. Jednak, ktoś kiedyś wbrew innym zaczął podążać za tym co chciał osiągnąć i tak teraz siedzimy przed komputerem, w oświetlonym pokoju, w którym gra radio.

Wczujmy się w sytuacje tych wynalazców. Jakże jesteśmy podobni do nich, chcemy zrealizować swoje marzenia, ale nie potrafimy przewidzieć czy nam się to uda. Wszystko jest wielką zagadką, jedyne co mamy to nasze jasno ustalone cele. Próbujemy, nie zawsze się udaje, mamy dość, zapominamy o nich. Aż w końcu znów przychodzi moment kiedy podejmujemy się ich realizacji i wtedy działamy z nowym rodzajem siły, innym niż ostatnio. Ponieważ, gdyby była ta sama, odpuścilibyśmy jak poprzednim razem. Być może znów się nie udaje. I taki schemat się powtarza wielokrotnie, ale:

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą ~ św. Augustyn

Wiedz, że nikt Cię nie zmusza, ani nie pogania. Nawet, jeśli zrealizujesz swoje marzenie mając 80 i więcej lat, to wiedz, że jesteś zwycięzcą. Najważniejsze, że Ci się udało i rezultat jest taki jakiego oczekiwałeś/aś. Ktoś inny, kto nawet nie podjął się zadania, żeby wyznaczyć sobie jakiś cel, tego celu nie osiągnie nigdy. Niby proste do zrozumienia, ale tak wiele osób, nie chce poprawić swojego życia. Część z tych osób, być może zaczęła by działać, ale nie mają na kim się wzorować, lub nie mają w sobie na tyle mocy, żeby chociaż zacząć. Dlatego polepszajmy swoje życie realizując śmiałe marzenia i tym samym dawajmy innym osobom przykład, że jednak można.

Czy zachowujesz w tajemnicy swoje marzenia?

Reklamy

One thought on “Miej śmiałe marzenia

    Wykorzystywacz said:
    24/04/2013 o 16:01

    Tak, zdecydowanie gdyby nie marzyciele, dzisiaj siedzielibyśmy w lepiankach i podcierali się liśćmi ;). Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej nie mówić o swoich marzeniach rodzinie, gdyż zawsze spotkamy się z krytyką. Warto natomiast mieć osobę lub kilka osób, które razem z Tobą będą realizowały te mniej lub bardziej szalone marzenia 🙂

    Pozdrawiam radośnie,

    Wykorzystywacz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s