Nasze nastawienie

Posted on

di-SVLBZ ileż to różnymi wyzwaniami spotykamy się w ciągu co najmniej jednego dnia. Do każdego podchodzimy indywidualnie. Jednak jak by to było gdybyśmy nagle uznali, że nie nadajemy się do niczego?

Nawet zwykłe zaparzenie herbaty w torebkach sprawia nam problem. Świat nas przez to nie akceptuje. Wszystko jest coraz bardziej trudniejsze. Brakuje nam chęci by chociaż spróbować rozwiązać krzyżówkę z gazety, która leży na stole. Przestajemy się interesować tym co moglibyśmy w sobie poprawić na lepsze. Staje się to wszystko obojętne, przecież „i tak nie dam rady”.

A teraz wyobraź sobie, że wszystko możesz. Że jesteś perfekcyjnie przygotowany do każdej sytuacji, by ją wykorzystać. Świat Ci sprzyja i powodzi Ci się coraz lepiej. Im lepiej Ci coś wychodzi, tym chętnie wykonujesz kolejne zadania. Zauważasz, że masz świetny kontakt z ludźmi i czujesz się dobrze.

Z pozoru dwie różne sytuacje, a jednak jedyną różnicą jest nastawienie. Jest to taki potężny mechanizm, który raz puszczony w ruch ( w danej sytuacji ) ma bardzo silny wydźwięk. Jeśli do jakiegoś zadania podchodzisz z przekonaniem, że się nie uda, to całą tą siłą sabotujesz siebie i pewnie raczej się nie uda. Choć może inaczej, jeśli z góry zakładasz, że coś się nie uda to po prostu nie podejmujesz działania, w drodze do realizacji tego. Automatycznie, więc nie masz możliwości przekonać się co do słuszności swojego twierdzenia.

Dlatego, więc staraj się zawsze mieć przekonanie, że się uda. A jeśli coś tak silnie działa na Ciebie, że nie dajesz rady wierzyć w powodzenie tego, to najbezpieczniejszym sposobem, jest po prostu robienie tego. Nie myśl, czy odniesiesz sukces, czy nie. Po prostu skup się na samym działaniu. Łatwo, wtedy zacząć realizować wszystko, bez niepotrzebnego zamyślania się.

Jakie nastawienie towarzyszy Ci najczęściej?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s