Oczekuj najlepszego

Posted on

oczekiwanieOczekiwanie jest procesem dość pokornym. Pewnych działań nie można przyśpieszyć. Choćby dla przykładu, kiedy chcesz mieć szczupłą, zgrabną sylwetkę. Nie możliwym jest, żeby stało się to z dnia na dzień, tak po prostu od jednego dietetycznego posiłku, czy całodniowej gimnastyki. Nawet specjalistyczną chirurgią nie da się tego dokonać bez bólu towarzyszące przez jakiś czas. Jednak kiedy chcemy coś osiągnąć stawiamy jeden maleńki kroczek i oczekujemy, że jego realizacji zaprowadzi nas do celu.

 

Myślałem sobie kiedyś, w jaki sposób można komuś przedstawić proces oczekiwania, w taki życiowy sposób. Nie jakieś puste słowa, pragnij-oczekuj. Jest to tylko i wyłącznie moje zobrazowanie – do mnie przemawia, a do Ciebie?

 

Więc wyobraź sobie, że otworzyłeś/aś sklep. Może to być nawet jakiś hipermarket. Posiadasz wszystkie artykuły i nawet w przystępnych cenach. Wszędzie jest schludnie i wszystko jest ładnie oznaczone. Ale czekaj… czegoś brakuje…

 

– Ludzi – klientów

 

Nie widzisz klientów w pierwszym dniu, nie widzisz ich drugim, ani w piątym, ani dziewiątym. Jeśli zamkniesz sklep do czasu, aż zainteresują się nim ludzie, to tak naprawdę nie otworzysz go już nigdy. Bo ów człowiek pewnego dnia zechce skorzystać z Twojej oferty, ale zastanie zamknięte drzwi sklepu. Stracisz jednego klienta, przyjdzie kolejny, a sklep dalej zamknięty, bo wcześniej uznałeś/aś, że dla jednego klienta nie warto się fatygować.

 

Można tak w nieskończoność, bo żadna liczba nie będzie Cię satysfakcjonować. (Pomijając tutaj kwestie opłacalności takiego działania w prowadzeniu sklepu w rzeczywistości.) Jednak jak by to wszystko wyglądało, gdyby Twój sklep był otwarty 24 na dobę. Być może w ciągu dwóch tygodni byłby przestój, ale małymi grupkami zaczęli by napływać coraz to nowi klienci. W końcu co niektórzy staliby się Twoimi stałymi gośćmi. Z każdym dniem coraz większy obrót, zadowoleni klienci sami zapewniają Ci reklamę, wśród swoich znajomych. Czyż to nie jest piękne, jak całkowicie odwrotna sytuacja powstała po prostu z „otworzenia drzwi sklepu”. Tak naprawdę dopiero otwierając drzwi, a nie sklep pozwoliłeś zaistnieć czemuś w życiu.

Otwierając je – oczekujesz najlepszego. Bądź jednak świadom, co dla Ciebie znaczy najlepsze, bo być może to nadejdzie, a Ty nawet na to nie spojrzysz, a to w każdej chwili może odejść, jak nie złapiesz „motyla”, to on po prostu odleci. Nie dlatego, że Cię nie lubi, czy się boi, ale dlatego, że go po prostu nie dostrzegłeś i nie podjąłeś odpowiednich kroków.

 

PS. Sklep jest rozumiany tutaj, jako twoje marzenie. Jeśli tylko o czymś marzysz, a nie oczekujesz tego, nie starasz się dostrzegać okazji, czyli po prostu nie otwierasz owych drzwi, to Twoje marzenie będzie się realizować słabo, albo wcale. Klienci, zaś to okazje. Czy w realizacji swoich celów przyjmujesz różne sposoby i możliwości ich realizacji?

Reklamy

One thought on “Oczekuj najlepszego

    Wykorzystywacz said:
    09/05/2013 o 15:49

    Dzięki. Potrzebowałem takiego motywatora 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s