Masz okazję ocaleć

Posted on Updated on

beach-wallpaper-sea-ocean-boat-blueCzy chciałbyś, by Twoje życie było takie jakiego pragniesz? Czy może pogodzisz się z przeciętnością, którą tak wiele osób przyjmuję i udaję sztucznie szczęśliwych. Dopóki nie będziesz się budził każdego ranka z uczuciem szczęścia i wdzięczności tak naprawdę będziesz oszukiwał siebie. Masa wymówek będzie Cię blokować, ale czy to że komuś się nie udało, znaczy, że Tobie też się uda?

Nie. Do bólu trzeba powtarzać, że to TWOJE ŻYCIE, tak Twoje. Jesteś wspaniałym człowiekiem, masz swoje niepowtarzalne doświadczenia i przemyślenia. Wszystko to składa się na Twoją osobę. Zacznij działać po swojemu. Nie próbuj wbić się w schemat. Kiedy zaczniesz popadać w schemat, staniesz się kolejnym szarym człowieczkiem, dla którego jedynym celem jest obejrzenie meczu przed telewizorem z piwem w ręku. Kiedy przestaniesz poświęcać uwagę swoim marzeniom, pasjom naturalnym procesem będzie, że zostaną one wyparte z Twojego umysłu na rzecz innych myśli.

Nasze społeczeństwo potrzebuje głębokiego wewnętrznego przebudowania. Gdyż jest tak, że osób pracujących nad sobą jest naprawdę garstka. Oczywiście każdy stara się robić coś, żeby żyło mu się lepiej. Jednak ludzie często nie znają swoich słabych i mocnych stron. Powoduję to, że sami dążą do sytuacji kiedy te słabe strony przytłaczają ich i w tym momencie odpuszczają działanie.

Wiem proces samopoznania jest długotrwały, ale moim zdaniem, zawsze lepiej choćby delikatnie popracować nad sobą, niż pozostawić to przypadkowi.

„A więc jak poznać swoje słabe i mocne strony?”

Przeróżnych technik jest cała masa. Można wypróbować każdą i każda będzie dobra. Tylko, że w pewnym momencie tym technikom przypisuje się, wręcz magiczne właściwości i niektórzy stosują je jak zaklęcia. Tego nie polecam!

Dlatego, weź znajdź sobie gdzieś spokojne miejsce, najlepiej w ciszy, bo z osobistych doświadczeń wynika, że nawet spokojna muzyka potrafi rozproszyć.

W pierwszej kolejności uświadom sobie, czego się boisz. Jakiego wydarzenia w swoim życiu się boisz? Jakimi umiejętnościami musiałbyś się wykazać, że doprowadza Cię to do przerażenia? Przeanalizuj najgorsze scenariusze jakie tylko przychodzą Ci do głowy. Czasem są to straszne widoki, ale naprawdę warto przejść taką sesję.

Kiedy uznasz, że już wystarczy, teraz przypomnij sobie wszystkie zdarzenia kiedy byłeś zadowolony z siebie. Kiedy czułeś się pewnie i świetnie sobie radziłeś. Jakie to są momenty? Jeśli nie potrafisz odnaleźć takich wspomnieć, to zacznij wizualizować jak chciałbyś, żeby to wyglądało, byś był z tego zadowolony.

Taka sesja jest naprawdę ciekawym przeżyciem. Prawda jest taka, ze znamy siebie tylko w niewielkim stopniu. Dlatego, często ludzi zaskakują pewne sytuacje, nie potrafią sobie z nimi poradzić, a zawsze rozwiązanie jest w nich.

Wybór należy do Ciebie, czy zechcesz wziąć swoją łódź i się ratować, czy opadać razem z całym statkiem coraz głębiej w morze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s