Gratulacje! Wygrałeś internet – skuteczny pogromca marzeń

Posted on

3227_Girl-on-the-beach-with-her-laptopCzęsto podczas przeglądania internetu trafiamy na to zdanie. Czasem nawet jest to nadużywane. Niby wszystko fajne, ale właśnie… internet. Dzisiejszy świat coraz bardziej skłania nas do poświęcania coraz to więcej czasu na świat wirtualny. Powstają coraz to nowe witryny, aplikacje, często całkowite innowacje, które pozwalają odkrywać coś nowego. Jednak czasem można przedobrzyć.

 

Nie da się w ciągu dnia po prostu nie usłyszeć słowa facebook, youtube, wp i tak dalej. Jesteśmy z każdej strony bombardowani często nawet nieśmiesznymi obrazkami z kwejk-a, czy mistrzowie.org. Jak to dzisiejsze życie ma wyglądać na dalszą metę?

 

Jak młodzi ludzie mają dążyć do realizowania swoich marzeń, pasji, skoro cały dzień mija im nad przyciskiem [następna]. Są przecież i przypadki, gdzie osoby siedzą po 24 godziny na facebook-u i przeglądają fotki, komentują, lubią to, tamto. Bardziej interesują się życiem znajomych czy nawet obcych ludzi, niż swoim własnym. Jednak, ten czas gdzieś bezpowrotnie umyka.

 

Dlatego, jeśli jesteś gorliwym przeglądaczem „śmiesznych stronek” zrób sobie na jakiś czas przerwę. Dostrzeżesz wtedy ile tak naprawdę czasu zmarnowałeś. Ewentualnie w to miejsce możesz zacząć przeglądać strony, które mogą coś wnieść do Twojego życia. Mogą to być na przykład te pomagające w nauce jakiegoś języka, albo opisujące jak krok po kroku naprawić problem w komputerze. To są wartościowe rzeczy. Owszem, dalej siedzisz przed komputerem, oczy się męczą, kręgosłup boli, ale uczysz się czegoś co może w dalszym życiu zaowocować. Nawet jeśli po nauczeniu języka japońskiego nie uda Ci się nigdy porozmawiać z rodowitym Japończykiem to i tak jesteś zwycięzcą, który kiedyś odłożył na bok to co sprawiało, że stał w miejscu, albo nawet się cofał (dobrze wiemy jaki poziom serwują serwisy pokroju kwejk).

 

Wszystko jest dla ludzi, tylko, że niektórzy mają problem z postawieniem granicy. Naprawdę, życie się nie polepszy od demota na głównej. Chyba, że będzie aż tak dobry, że mianują Cię administratorem strony 😀

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s