Silna motywacja

Posted on

sunset-landscapeKażdy z nas zna to uczucie kiedy się za coś zabiera z ogromną motywacją i wizją sukcesu. Jednak „im głębiej w las tym większa mgła”. W pewnym momencie pojawia się pytanie: „Czy ja tak właściwie dalej chce to realizować, czy może nie dam rady i lepiej teraz sobie darować?” 

Wiesz co, napiszę od razu. Nie ma takiego czegoś jak motywacja długofalowa. Choćbyś na głowie stawał, to nie dasz rady wzbudzić w sobie motywacji do czegokolwiek. Najsilniejszą motywacją jest chwila, a później to coraz bardziej przygasa. I to w przypadku każdego człowieka tak działa. Więc co robić?

Kiedy już nastąpi ten dzień, że zaczniesz zadawać sobie pytania wyżej przytoczone, to chwilowo daj sobie odpocząć. Nie obwiniaj się, że już Ci się nie chce. Nie, tak po prostu pogódź się, że na tą chwilę, nie zmusić się do tego. Jednak w następnych dniach, postaraj się do tego próbować podchodzić z innych perspektyw. Dla zobrazowania: rozpocząłeś dynamiczną naukę języka obcego, przyswajałeś wszelką możliwą literaturę na ten temat, a na półce masa płyt z kursami. Teraz mija miesiąc, a Ty nawet nie chcesz spojrzeć na tytuł książki. Po prostu odechciało Ci się tego. No, ale gdzieś tam w środku chcesz się jednak nauczyć tego języka. Więc zastosuj się to powyższych rad. Po tych kilku dniach podejdź do tego od innej strony, np. zacznij oglądać filmy, słuchać muzyki w tym języku, jeśli i to nie działa, zawsze możesz spróbować czegoś nowego. Możliwości masz tyle na ile starczy Ci wyobraźni… a jej nigdy nie brakuje nikomu. Więc co, działamy? 😉

Reklamy

One thought on “Silna motywacja

    vannzaw said:
    13/07/2013 o 18:38

    zawsze jak spadają mi chęci to ja się zapieram i idę dalej tą droga co robiłam, mimo wszystko, bo za kilka dni żałowałabym tego ze zrezygnowałam.
    http://vannzaws.wordpress.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s