Myśli Twoim paliwem

Posted on

przyciaganiemarzenGonitwa myśli nie ustaje. Nawet podczas snu, nasz mózg przetwarza i segreguje informacje. Miliony, miliardy bodźców, impulsów, myśli. Gdybyś się tak przyjrzał temu co myślisz… Czy przeważają u Ciebie myśli pozytywne czy negatywne? Zastanów się nad tym i wyobraź sobie Twój mózg jak taki pojazd. Może to dla jednego być skuter, dla innego Porsche. I teraz do swojego pojazdu wlewasz paliwo. Tym paliwem są Twoje myśli. Jak myślisz, które paliwo pozwoli Ci na pokonanie danej trasy?

Twoje negatywne myśli są czarne, smołowate, lepkie, pełno w nich zanieczyszczeń. Zaś Twoje pozytywne i dobre myśli są lekkie, jasne, klarowne. Być może na obu rodzajach paliwa pojedziesz, ale tankując za każdym razem pierwszy rodzaj narażasz się na usterkę w przyszłości. W samochodzie kosztowało by to nie mało pieniędzy, u Ciebie zaś to może kosztować zdrowie.

Zmiana myślenia nie jest łatwa, doskonale o tym wiem. Jednak jeśli TERAZ spróbujesz, jest duże prawdopodobieństwo, że Ci się uda. Ale zrób to TERAZ, nie za chwilę, nie po kolacji, nie od poniedziałku… Sukces jest w TERAZ!

 

Reklamy

3 thoughts on “Myśli Twoim paliwem

  Paweł Zieliński said:
  15/09/2013 o 19:16

  Świetne porównanie motoryzacyjne 🙂 Jeśli myślimy negatywnie będziemy jechali wolno, niepewnie i z ciągłymi postojami s powodu awarii a gdy pozytywne cala podróż będzie przyjemnością i przygodą życia.
  Pozdrawiam

  Ikupasi said:
  22/09/2013 o 16:59

  Twoje porównanie czarnych myśli do zanieczyszczeń jest genialne 🙂

  Lumed said:
  24/09/2013 o 21:12

  Świetne metafory i pomysł na wpis! Bardzo obrazowo wyjaśniasz nasze myśli, te pozytywne i negatywne. Krótko, na temat i skłania do myślenia!

  Jak najbardziej się zgadzam jeśli chodzi o pozytywne myślenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s