Dwa Anioły – krótkie opowiadanie

Posted on Updated on

urlChciałbym się dzisiaj podzielić z Wami pewną opowieścią, która już jakiś czas istnieje w internecie, a której autora nie jestem w stanie zweryfikować. Jednak myślę, że jest to świetne ukazanie tego, iż nie zawsze idzie coś po naszej myśli, ale to nie znaczy, że nie może być to dla nas dobre. Zresztą najlepiej jeśli przeczytacie i sami się do tego odniesiecie 🙂

„Dwa podróżujące anioły zatrzymały się na noc w domu bogatej rodziny.
Rodzina była niegrzeczna i odmówiła aniołom nocowania w pokoju dla gości, który znajdował się w ich rezydencji. W zamian za to anioły dostały miejsce w małej, zimnej piwnicy. Po przygotowaniu sobie miejsca do spania na twardej podłodze, starszy anioł zobaczył dziurę w ścianie i naprawił ją. Kiedy młodszy anioł zapytał dlaczego to zrobił, starszy odpowiedział:
Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają.”

 

Następnej nocy anioły przybyły do biednego, ale bardzo gościnnego domu farmera i jego żony, by tam odpocząć. Po tym jak farmer podzielił się, resztą jedzenia jaką miał, pozwolił spać aniołom w ich własnym łóżku, gdzie mogły sobie odpocząć. Kiedy następnego dnia wstało słońce, anioły znalazły farmera i jego żonę zapłakanych. Ich jedyna krowa, której mleko było ich jedynym dochodem, leżała martwa na polu.
Młodszy anioł, był w szoku i zapytał starszego anioła: „Jak mogłeś do tego dopuścić? Pierwsza rodzina miała wszystko i pomogłeś im” – oskarżył. „Druga rodzina miała niewiele i dzieliła się tym co miała, a ty pozwoliłeś, żeby ich jedyna krowa zdechła”.
„Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają” odpowiedział starszy anioł.

 

„Kiedy spędziliśmy noc w piwnicy tej rezydencji, zauważyłem że w tej dziurze w ścianie było schowane złoto. Od czasu kiedy właściciel się dorobił stał się chciwcem niechętnym do tego by dzielić się swoją fortuną, w związku z czym zakleiłem tę dziurę w ścianie, by nie mógł znaleźć złota znajdującego się tam. W noc, którą spędziliśmy w domu biednego farmera, Anioł Śmierci przyszedł po jego żonę. W zamian za nią dałem mu ich krowę.
Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają.”

 

Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu i szybko odchodzą…
Niektórzy ludzie stają się naszymi przyjaciółmi i zostają na chwilę…
zostawiając piękne ślady w naszych sercach…
i nigdy nie będziemy dokładnie tacy sami bo zawarliśmy nowe przyjaźnie!!!

 

Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą.
Dziś jest darem

Nie martw się na zapas, jeśli coś nie idzie po Twojej myśli, być może, właśnie to pozwoli Ci osiągnąć coś jeszcze lepszego niż oczekiwałeś. Tylko o tym nie wiedziałeś. Spójrz na to z każdej możliwej strony i zapytaj co robić, żeby się udało, jaką mam z tego wyciągnąć lekcje.  „Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają” wszystko zależy jaki temu nadasz kontekst i w jakie ramy je przystroisz.

PS. Na koniec mam jeszcze jedną prośbę do Was. W takich dniach jak dzisiaj, czyli zimno, mokro, chłodno – uśmiechajcie, śmiejcie się dużo. Nie ma lepszego leku na to wszystko niż prawdziwa wewnętrzna radość. Ona nie musi z niczego wynikać. Ciesz się po prostu tym, że jesteś tu i teraz 😀

Reklamy

2 myśli w temacie “Dwa Anioły – krótkie opowiadanie

  Paweł Zieliński said:
  19/10/2013 o 14:15

  Bardzo dobra i inspirująca historia. Nie słyszałem jej wcześniej a zakończenia się nie spodziewałem 🙂
  Zgadzam się również z tym, że warto się uśmiechać i być dobrej myśli.
  Pozdrawiam

  Kamil Bąbel said:
  19/10/2013 o 14:56

  Fajne, metaforyczne opowiadanie. Zastanawiam się, dlaczego wcześniej nie trafiłem na Twój blog…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s