To genialne! Ale zrobię to jutro

Posted on

balloonW pewnym momencie swojego życia, dochodzisz do wniosku, że chciałbyś w swoim życiu coś zmienić. Zaczynasz się tym interesować, czytasz i czytasz coraz więcej. Wymyślasz przeróżne sposoby w jaki sposób rozwiązać to czy tamto. I trwa to coraz dłużej. Jednak nadchodzi taki dzień, że nasiąknięty cały tą wiedzą, masz możliwość to wypróbować, ale pewnie zrobisz to dopiero jutro. Bo jutro będę bardziej wypoczęty, bo jutro wcześniej wstanę i będę mieć więcej czasu, bo jutro…, bo jutro…, bo jut… A co jeśli jutra nie będzie. Jaką masz gwarancje, że Twoje serce będzie biło następnego dnia, przecież to jest niezależne od Ciebie? Jaką masz pewność, że wszystkie Twoje neurony w mózgu poprawnie przekażą sobie informację w postaci impulsu elektrycznego…?

 

Wszystkiego nie jesteśmy w ciągu jednego dnia zrobić, to normalne. Jednak, jeśli nie potrafimy znaleźć chwili dla siebie i swojego rozwoju, bo w to miejsce oglądamy reklamy przerywane filmem, a sprawy ważne przekładamy na jutro, to później będzie jeszcze gorzej się za to zabrać.

Później ludzie przez 5 lat rzucają palenie, bo od jutra przestaną. Uczniowie w ostatnie dni semestru zaliczają przedmioty, bo od jutra zaczną się uczyć. Otyli z chęcią zrzucenia kilogramów, podjadają jeszcze po kolacji, no bo na jutro trzeba mieć siłę, żeby się wziąć za siebie.

 

Można żyć w takiej iluzji, że jest wczoraj, dziś i jutro. Jednak to jest tylko iluzja, bo udowodnij mi jutro, że jutro jest jutro. Wiem to dziwnie się czyta, ale kalendarz i czas powstał, po to by dwoje ludzi prowadzących interesy, mogło się o danym momencie życia spotkać. Jednak my często wykorzystujemy go jako urządzenie do przekładania naszych zajęć. W efekcie czego to wszystko nam się spiętrza i mamy tego jeszcze więcej i sobie myślimy:

 

„Ehh to trzeba było zrobić wtedy…”

Reklamy

Jedna myśl w temacie “To genialne! Ale zrobię to jutro

    Paweł Zieliński said:
    14/11/2013 o 10:34

    100% racji 🙂 „zrobię to jutro” było kiedyś moim ulubionym powiedzeniem, którego na szczęście się wyzbyłem. Kalendarz za to przestał być miejscem przekładania wszystkiego lecz czymś co mnie informuję, co i kiedy sam sobie zaplanowałem.
    Realizując takie zadania wiem, że im podołam ponieważ ja umieściłem je w tym miejscu ze świadomością „tak dam radę” 🙂
    Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s