Postanowienia noworoczne – niekoniecznie

Posted on

Prawie połowa grudnia i tak sobie myślę, że wypada wspomnieć o postanowieniach noworocznych. Jakie to wspaniałe kiedy tak sobie rozmyślamy, że zaraz od 1 stycznia zacznę uprawiać jakiś sport, albo zdrowiej się odżywiać, a może w końcu wezmę się za sumienną naukę czegoś, albo rzucę jakiś nałóg. I nabieram takiej energii, takiej ochoty by zacząć to robić, aż w końcu nastaje ów 1 stycznia i już prawie mija miesiąc i luty już za rogiem, a mi sił  i ochoty zaczyna brakować?? Zaczyna się jazda pod górkę i walka ze samym sobą.

Przestaje dostrzegać sens swojego wysiłku i prawdę mówiąc to przecież na jeden dzień „starego życia” mogę sobie pozwolić. A później jest już tylko łatwiej. Łatwiej by to wszystko odkładać, obijać się i rozmyślać, że to może nie ma sensu. A gdyby ten czas rozmyślań przeznaczyć na czas działania?

Nie chcę tutaj motywować na siłę, bo to przynosi odwrotny skutek do zamierzonego. Jednak chce zaznaczyć, że wszyscy mamy jakieś słabości i dążąc do spełnienia jakiegoś postanowienia upadamy. Nie raz, nie dwa, dużo więcej. I to nie jest powód do wstydu, wręcz przeciwnie. Upadasz ponieważ odczuwasz zmęczenie, które towarzyszy Twojej podróży do celu. Ten nie upada co nic nie robi. A Ty przecież działasz!

Więc co robić z tymi postanowieniami noworocznymi?

Szkoda czasu. Tak, dobrze widzisz 🙂 Już wyjaśniam dlaczego, otóż przypisuje się temu jakąś magiczną moc. Że jak sobie wtedy postanowię to będzie dla mnie ważne i na pewno już na następny rok będę miał to z głowy. No, ale już znów nadszedł grudzień, Ty dalej nie osiągnąłeś efektu, jednak nie opłaca się przez ten czas już nic robić, bo zaraz znów Nowy Rok i wtedy spróbuje…

Takie działanie sprawia, że Twój umysł widzi tylko jeden punkt startu, a nie jak powinien 365/6. Dlatego, jeśli zależy Ci na czymś to zajmij się tym już dzisiaj, a z postanowieniami noworocznymi daj sobie spokój 🙂

PS. Ile postanowień noworocznych udało się Tobie zrealizować? 🙂

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Postanowienia noworoczne – niekoniecznie

    Paweł Zieliński said:
    13/12/2013 o 14:49

    I ten post mi się bardzo podoba! 🙂
    Również jestem zdania, że działać należy cały czas, a postanowienia można podjąć w każdej chwili bez względu na datę w kalendarzu.
    Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s